STŘEŠNÍ KRYTINY

Plechová střešní krytina SAFÍR, KRON, nebo nově RUBÍN PLUS je moderní střešní krytina s univerzálním použitím. Své příznivce si získává především díky výborným užitným vlastnostem a velmi dobrému poměru kvality a ceny. Krytiny jsou vyráběny v pásech a podle individuální potřeby dané stavby pak stříhány na míru až do délky 6,5 m (stupňováno po 50 mm), což umožňuje eliminovat odpady a výrazně  zkrátit dobu montáže.

Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku K plechové střešní krytině patří také kompletní systém doplňků, umožňující řešit odvětrávání střechy, prostupy, zakončení, zlomy a jiné požadavky projektantů a architektů. Široká paleta standardních barev a povrchů umožňují sladění krytiny s fasádou a ostatními stavebními prvky.

Plechová střešní krytina v provedení SAFÍR a KRON nabízí volbu tvaru tašky podle individuálního přání zákazníka.

Nezaměnitelný charakter provedení RUBÍN PLUS pak ocení zejména ti, kteří chtějí zdůraznit zvýrazněné profilování tašky.

Nízká hmotnost plechové střešní krytiny SAFÍR, KRON a RUBÍN PLUS (cca 4,7 kg/m2) šetří nejen náklady na vybudování krovu, ale také náklady na přepravu, skladování, manipulaci i montáž.

V porovnání s pálenou či betonovou taškou je výsledná hmotnost plechové střešní krytiny SAFÍR, KRON a RUBÍN PLUS přibližně desetinová. Výsledkem je výrazné snížení zatížení konstrukce budovy. Tyto vlastnosti předurčují použití lehké plechové střešní krytiny SAFÍR, KRON a RUBÍN PLUS jak u novostaveb, tak při rekonstrukcích.

Špičková technologie umožňuje výrobu s dvojitou podélnou drážkou, která zvyšuje odolnost krytiny vůči povětrnostním vlivům a dovoluje její použití i v náročných klimatických podmínkách.

Žlábek je proveden technologií "soft line" takže v ohybu nedojde ke vzniku mikrotrhlin v povrchové úpravě. Pevnost krytiny byla úspěšně prověřena i v silných krupobitích.

Skladba vrstev

Druhy konečných povrchových úprav

Povrch lesk je ocelový, oboustranně žárově pozinkovaný plech, na pohledové straně s lakem na polyesterové bázi o tloušťce 25µm, na rubové straně pak s šedým ochranným lakem 7µm. Povrch je vysoce kvalitní s vyšší odolností proti korozi, zlepšenou barevnou stálostí a vynikající ohebností. Životnost plechu je minimálně 40 let, záruka 10 let.

Povrch mat je ocelový, oboustranně žárově pozinkovaný plech, na pohledové straně s lakem na polyesterové bázi o tloušťce 35µm, na rubové straně pak s šedým ochranným lakem 7µm. Povrch je vysoce kvalitní s vyšší odolností proti korozi, zlepšenou barevnou stálostí a vynikající ohebností. Životnost plechu je minimálně 40 let, záruka 10 let.

Povrch mat struktura je ve všech vlastnostech stejný jako povrch mat s tím rozdílem, že je viditelná struktura povrchu, jde o výraznější povrch.

Povrch pural je ocelový, oboustranně žárově pozinkovaný plech, na pohledové straně s lakem pural o tloušťce 50µm, na rubové straně pak s šedým ochranným lakem 7µm. Povrch je vysoce kvalitní s vyšší odolností proti korozi, zlepšenou barevnou stálostí a vynikající ohebností. Životnost plechu je minimálně 50 let, záruka 15 let.

Vyberte si svou krytinu

 Plechová střešní krytina SAFÍR Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku
 Plechová střešní krytina KRON Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku
 Plechová střešní krytina RUBÍN PLUS (novinka) Klepnutím zobrazíte plnou velikost obrázku


 Barevné odstínyMontážní návod plechových střešních krytin

Předmětem návodu je montáž střešních krytin ze střešních plechů SAFIR 350 a SAFIR 400, KRON 350 a KRON 400, které jsou vyráběny z žárově pozikovaných ocelových plechů o tloušťce 0,50 mm v jakosti DX51 Z275 s organickým povlakem Polyester, Pural, Polyester hliník s lesklým nebo matným povrchem.

Přílohy:  

 Montážní návod - střešní krytiny.pdf (336 kB)

Design a realizace: i-servis.cz  

NAVRCHOLU.cz